جزوه تناقض های زیست شناسی توسط جناب امیررضا بواناتی در 29 صفحه تهیه شده است و در اختیار دانش آموزان و داوطلبان گرامی و تمامی عزیزان قرار داده شده است. لطفا برای دانلود جزوه تناقض های زیست شناسی به ادامه مطلب بروید.

یکی از مهمترین نکاتی که شما باید سر آزمون در ذهن داشته باشید، این است که سوالات ساده رو از دست ندهید. معمولا توی آزمون ها تعداد زیادی سوال آسان وجود دارد که خیلی از افراد می توانند جواب بدهند و به راحتی درصدهای بالا بدست بیارند اما وقتی اون سوالها کنار‌ سوالهای سخت دیگه قرار میگیرن بچه ها وقتشون رو سر سوالات سخت هدر میدن و سوالهای آسان رو از دست میدهند.پس همیشه در نظر داشته باشید که اول باید سوالهای ساده را جواب بدهید و بعد از اون برید سراغ سوالات سخت تا در وقت کمتر سوالات بیشتری را جواب  بدهید. سوالات تستی استاندارد نکته های بسیار مهمی دارند و برای جواب دادن باید سطح تسلط و اطلاعات بالایی داشته باشید بدانید که هرگز به این شکل نیست که تعدادی جمله ی ساده تبدیل به سوال شده باشند و فقط تیپ شمارشی داشته باشند.
در مورد تست ها  به این نکته توجه کنید که اولا به اولین تستی که بلد نیستید رسیدید سوال تستی را رها کنید چون باید درستی یا نادرستی همه ی موارد رو صد در صد بدانید تا بتوانید جواب بدهید و دوما چون معمولا توی ازمون ها و کنکور قسمت اول اصولا سوالهای بسیار سخت هستند با توجه به سطح خودتون شاید بهتر باشد این سوالها رو بار اول جواب ندید و ازشون بگذرید چون وقت زیادی از شما می گیریند و دیگه به همه ی سوالها ممکن است نرسید. روش طرح سوالات کنکور سراسری در سالیان اخیر با تغییرات چشم گیری همراه بوده است ، به نحوی که اگر خود را با شیوه ای که در طرح سوالات مطرح می شود تطبیق ندهید در پاسخ گویی به اکثریت تست های کنکور دچار مشکل خواهید شد. سوالاتی که به شیوه جدید طرح می شود بصورت مفهومی ، ترکیبی ، مقایسه ای است . باید هر متنی را که می خوانید حتما مفاهیم موجود در متن را استخراج نمایید . باید بتوانید ارتباط مطالب فصل های مختلف را با هم پیدا کنید. باید برای خود یادداشت ها و جداولی در مورد مطالب مختلف تهیه کنید.