جزوه فصل ۱ شیمی پایه یازدهم که شامل خلاصه نکات و مباحث مهم شیمی یازدهم می باشد توسط جناب حاتمی در ۱۰۸ صفحه به صورت کاملا کاربردی و جامع تهیه و تدوین گردیده است. داوطلبان و دانش آموزان گرامی می توانند برای دانلود جزوه فصل ۱ شیمی پایه یازدهم به ادامه مطلب بروند.

شیمی پایه یازدهم دارای ۳ فصل می باشد که در جزوه آموزشی مربوطه فقط فصل اول مورد بررسی کامل قرار گرفته است فصل اول شیمی یازدهم در خصوص نقش مواد در زندگی ( قدر هدایای زمینی را بدانیم ) درس نامه تشریحی و توضیحاتی پیرامون نکات و مفاهیم اصلی در قالب جداول و اشکال مفید مفهومی به زبانی ساده و قابل درک برای یادسپاری سهل و آسان ارائه شده و در اختیار دانش آموزان عزیز و داوطلبان کنکوری نکته سنج قرار گرفته است. در جزوه آموزشی یاد شده مفاهیم مهم فصل اول شامل : مبحث رشد و گسترش تمدن بشری، معانی فناوری و فرآوری، میزان تولید و مصرف مواد، تمدن های آغازین براساس گستره کاربری مواد، عصر سنگی ۲/۵ میلیون سال قبل از میلاد مسیح، عصر برنز یا مفرغ ۳۵۰۰  سال قبل از میلاد مسیح، عصر آهن ۱۰۰۰ سال قبل از میلاد مسیح، نکاتی مهم و کلیدی پیرامون جدول تناوبی، قانون دوره ای عناصر، آرایش الکترونی نمادی، بررسی جدول  شارل ژانت، امتیازات و ویژ گی های جدول ژانت، مباحث خواص فیزیکی و خواص شیمیایی، هالوژنها، عناصر واسطه، بررسی شعاع اتمی، شیمی تجزیه، واکنش پذیری، معادن مهم ایران، درصد خلوص، نفت خام و مباحث مربوطه می باشد.

داوطلبان عزیز باید برای افزایش کیفیت مطالعاتی خود در درس شیمی از جزوه های کاربردی و کلیدی معتبر و استاندارد در کنار کتاب درسی خود از جمله این جزوه شیمی کاربردی بهره کافی را برده و با مطالعه و یادگیری چندین باره این جزوه، مفاهیم بنیادی مهم و نکات طلایی  فصل اول شیمی یازدهم را بهینه و پیوسته فرا گیرند.